Služby

Ozón terapia

Perličkové liečebné kúpele s ozónom

Ozón terapia je 15 až 20 minútová kúpeľná relaxácia v špeciálnej hydra-masážnej vane s ozónovým generátorom ktorý vytvára bublinky silno okysličenej vody teplej 37- 38 C. Na pokožku tela naráža primerané množstvo jemných bubliniek ktoré naberajú na seba nečistoty a odumreté časti pokožky.

V kombinácii s bahenným zábalom a pridaním bylinkovej soli a esenciálnych olejov do takéhoto kúpeľa sú účinky ešte výraznejšie a príjemnejšie.

Benefity Ozón terapie:

 • Prevzdušňuje póry, čím sa koža prekrvuje a stimuluje celý krvný obeh, lymfatickú sústavu, srdcovú činnosť a podporuje tvorbu červených a bielych krviniek.
 • Má upokojujúci účinok, je vhodný pri podráždení.
 • Skvelý pri liečbe kožných ochorení (plesne, kvasinky, baktérie, vyrážky, bradavice, vredy, zaparenia...) Podporuje rast srsti dokáže usmrtiť i niektoré parazity, alebo ich vývojové štádiá.
 • Pri bolestiach pohybového aparátu. Masíruje a uvoľňuje svaly.
 • Má blahodarné účinky na srsť. Srsť je lesklá a hodvábna. Dobre sa rozčesáva.
 • Redukuje pĺznutie a svrbenie.

Wellness balíček klasická ozón terapia obsahuje:

Perličkový kúpeľ – ozón terapia, dôkladné vykúpanie s použitím profesionálnych salónnych šampónov podľa potrieb srsti, aplikácia kondicionéra, sušenie, vyčesávanie, skrátenie a obrúsenie pazúrov, vyčistenie uší.

Wellness balíček ozón terapia a strihanie obsahuje:

Perličkový kúpeľ – ozón terapia, dôkladné vykúpanie s použitím profesionálnych salónnych šampónov podľa potrieb srsti, aplikácia kondicionéra, sušenie, vyčesávanie, strihanie podľa predstavy zákazníka, skrátenie a obrúsenie pazúrov, vyčistenie uší.

Doplnkové služby ku wellness balíčkom

+ Bylinná soľ do kúpeľa a esenciálne oleje (aróma terapia)     

Na regeneráciu kože, kvalitu srsti a relaxáciu.

+ bahenný zábal                  
Vyživuje pokožku, má blahodarný vplyv na jeho srsť, má protizápalové a antibakteriálne účinky, a preto sa výborne hodí aj pre psy s atopickým ekzémom a kožnými problémami spôsobenými plesňami alebo kvasinkami.

 

Štandardné služby

Balíček Kúpanie a vyčesávanie obsahuje

 • Dôkladné umytie šampónom podľa potrieb srsti, aplikácia kondicionéru, sušenie a vyčesanie srsti.

Balíček Kúpanie, vyčesávanie a strih obsahuje

 • Dôkladné umytie šampónom podľa potrieb srsti, aplikácia kondicionéru, sušenie, vyčesanie srsti a strih podľa predstavy zákazníka.

Skrátenie a obrúsenie pazúrov

 • Skrátenie pazúrov kliešťami alebo obrúsenie špeciálnou brúskou alebo kombinácia oboch.

Čistenie uší

 • Výplach, vyčistenie a vytrhnutie chlpov z uší s použitím špeciálnych prípravkov.

Dentálna hygiena

Čistenie zubov a odstraňovanie zubného kameňa ultra-sonickou kefkou emmi®-pet

Ultrazvuková zubná kefka emmi®-pet je vhodná pre psov všetkých vekových kategórií a plemien. Vďaka rôznym veľkostiam nadstavcov možno ultrazvukovú zubnú kefku emmi®-pet použiť pre šteňatá a malých psov, ako aj pre veľké plemená.

Optimálna starostlivosť o chrup pre psov začína prinajlepšom v mladom veku: na účinnú prevenciu zubného kameňa u psov sa odporúča pravidelná a svedomitá starostlivosť o chrup. Aj keď majú šteniatka väčšinou žiarivo biele zuby, je vhodné si na starostlivosť o chrup hravou formou zvyknúť už v šteňacom veku. Ultrazvuková zubná kefka emmi®-pet je na tento účel obzvlášť vhodná vďaka svojej tichej prevádzke bez vibrácií.

Aké sú príčiny zlého dychu psov?

Zápach z úst psov môže byť spôsobený mnohými dôvodmi. Patria sem zvyšky jedla na zuboch alebo medzi zubami alebo zvyšky z herných činností, napr. zvyšky dreva alebo látok. Aj keď sú tieto dôvody zápachu z úst u psov relatívne neškodné, treba ich brať vážne: V neposlednom rade sú často spúšťačom vážnejších zdravotných problémov. Ak sa dlhodobo ignorujú, môžu viesť k zubnému kameňu a následnému zápalu ďasien a zubným kazom. Zápal sa môže šíriť a postupne napadnúť aj vnútorné orgány!

Pri pravidelnom používaní zubnej kefky emmi®-pet predchádzate nutnosti návštevy veterinára = čistenie zubov psa v rizikovej anestézii.

Odporúčame pravidelnú zubnú hygienu v domácej starostlivosti klasickou zubnou kefkou a každých 4-6 mesiacov odborné čistenie a odstraňovanie zubného kameňa u nás v salóne.

Dôležité !:

 • Sumy v cenníku sú orientačné! Cena služby sa môže meniť v závislosti od veľkosti psíka a stavu jeho srsti a následnej náročnosti úpravy- v prípade moc zanedbaného stavu srsti.
 • Prosíme o presný príchod na dohodnutý termín.
 • Pred návštevou salónu treba psíka vyvenčiť (môžete aj vo dvore, ak si po psíkovi upracete)
 • Pri telefonickej objednávke treba pravdivo informovať o stave srsti psíka. Treba tiež upozorniť na agresivitu psíka. Je to dôležitá informácia pre mňa aby som si pre psíka vyhradila dostatok času.
 • Salón má právo odmietnuť ostrihať nakrátko psa, ak je to v rozpore s profesionálnou etikou a môže to zhoršiť zdravie psa (špic, husky, samojed, ovčiak, pomeranian na strih Boo atď.)
 • Rozčesávanie veľmi zakudlenej srsti je platená služba kvôli časovej náročnosti. Po prezretí psíka viem približne odhadnúť čas a cenu úkonu.
 • Žiadame vás o včasnom zrušení rezervácie, aby sme mohli termín ponúknuť inému zákazníkovi.
 • Prítomnosť majiteľa psíka pri úprave sa neodporúča. Psík sa bude stále ťahať a otáčať za majiteľom, čo sťažuje prácu. Navyše sa zvyšuje riziko poranenia psíka, ako aj uhryznutie kaderníka.